Skip to main content

Překyselený organizmus

Ruku na srdce: kolikrát denně si neodpustíme kávu, černý čaj, nějakou tu sladkost, pečivo z bílé mouky, smažené pokrmy, maso, sklenku alkoholu či ďobání v podobě chipsů? A kolik sníme denně ovoce, zeleniny nebo pečiva z celozrnné mouky?

Pokaždé, když tělu dodáme nějakou tu dobrůtku z pevně jmenované skupiny, tedy potraviny kyselinotvorné, nutíme ho ve velkém vytvářet zásady. Jenomže právě při vytváření zásad tělo tvoří i kyseliny.

Překyselený organizmus

Náš organizmus je přitom zcela závislý na acidobazické rovnováze. Má totiž naprogramován pro náš život velice významný úkol: udržet pH krve na hodnotách mezi 7,36 až 7,44. Pakliže je tělo trvale překyselováno, jedná se o úkol velice náročný, při kterém nezbývá nic jiného, než zásadotvorné látky čerpat ze svých vlastních tkání, například kostí, zubů nebo cév.

Vyrovnané pH krve (hovoříme o vyrovnaném, protože i výkyvy směrem k alkalizaci jsou špatné) je pro dobrý zdravotní stav nesmírně důležité Překyselení totiž způsobuje tuhnutí červených krvinek, čímž se oslabuje průtok krve kapilárami a zásobování tkáně kyslíkem a potřebnými živinami. Buňky tkání nejenže si nedokážou samy obstarat výživu, v jejich moci není dokonce ani odpadní látky odstranit. Nadbytečné kyseliny z krve se v cévních stěnách vážou na vápník, cévy tuhnou a pomalu se začínají ucpávat, případně praskat.

Veškeré toxické látky se v těle usazují, vytvářejí ideální podhoubí plísním, poškozují játra i mozek. Překyselení představuje pro náš organizmus značné riziko, jehož konečné důsledky nesou životně důležité orgány. Překyselení se totiž neprojevuje pouze únavou, vysílením, bolestmi hlavy, zad, svalů, ekzémy, průjmy, změnou hmotnosti a dalšími nepříjemnými obtížemi. Překyselení může vést k mnohem horším potížím, jakými jsou hypertenze, arterioskleróza a v nejzazším případě i srdeční infarkty, cévní mozkové příhody nebo zhoubné nádory.

Bylo by opravdu neprozřetelné brát zakyselení těla na lehkou váhu. Přitom samotné udržení rovnováhy je proces poměrně snadný a i v případě silného zakyselení organizmu relativně snadno dosažitelný. A navíc, s nápojem Alkarosen jde návrat k rovnováze mnohem snadněji.

Vychutnejte si zajímavé a informativní články


Detoxikací, stejně jako odkyselením, pomáháme tělu zbavit se toho, co mu škodí. Zde toxinů - nahromaděných jedů, které v těle provádějí velkou neplechu. Divili byste se, za co všechno toxiny mohou. Ale s Alkarosenem jde detoxikace mnohem snáz.

Žádný přípravek proti odkyselení však není samospasitelný. Chceme-li svému tělu skutečně pomoci nastolit acidobazickou rovnováhu, je třeba se v první řadě zamyslet nad jídelníčkem a způsobem života. Něčeho si dopřejeme více a jiné zase omezíme.